Technológia
našich šošoviek

Technológia našich šošoviek

Čo je modré svetlo?

Modré svetlo 380-500nm

Priemerné obrazovky vyžarujú najviac modrého svetla na vlnovej dĺžké 455 nmViditeľné slnečné svetlo sa skladá z červených, oranžových, žltých, zelených a modrých lúčov. Modré svetlo sa nachádza na jednom konci farebného spektra a má z týchto lúčov najvyššiu energiu. Vzhľadom na svoju intenzitu môže mať nepriaznivé účinky.

Prečo je dôležité filtrovať nadmerné množstvo modrého svetla?

DIGITÁLNE
NAMÁHANIE OČÍ

Keďže sa modré svetlo ľahšie rozptyľuje, obrázky sa môžu javiť menej kontrastné. Tento nižší kontrast môže pri dlhodobom sledovaní obrazovky spôsobiť namáhanie očí a suché alebo podráždené oči.

NARUŠENÝ
SPÁNOK

Zatiaľ čo modré svetlo v malých dávkach môže byť počas dňa prospešné, príliš veľa modrého svetla pred spánkom môže narušiť prirodzený cirkadiánny rytmus vášho tela. Modré svetlo potláča vylučovanie melatonínu, hormónu potrebného na reguláciu vášho spánku v noci.

POŠKODENIE
OKA

Niektoré štúdie naznačujú, že príliš veľa modrého svetla môže byť spojené s poškodením sietnice, čo môže súvisieť s makulárnou degeneráciou. Štúdie sú však ešte príliš skoré a nepresvedčivé na to, aby sa to dalo jednoznačne dokázať.

Čo môže spôsobovať nadmerné používanie digitálnych zariadení?

70%

dospelých v USA pociťuje digitálne namáhanie očí v dôsledku čoraz častejšieho používania digitálnych zariadení.”

The Vision Council of America

Únava očí
Namáhanie očí
Nepríjemné pocity v očiach
Bolesti hlavy
Bolesť očí
Suché oči / svrbenie očí / podráždené oči
Rozmazané videnie / dvojité videnie


Benefity inovatívnych moonlight 2.0 šošoviek

ZNÍŽENIE DIGITÁLNEHO NAMÁHANIA OČÍ

Syndróm počítačového videnia, označovaný aj ako digitálna očná záťaž, opisuje skupinu problémov súvisiacich s očami a zrakom, ktoré sú dôsledkom dlhodobého používania počítačov, tabletov, elektronických čítačiek a mobilných telefónov.

16X ÚČINNEJŠIE

moonlight 2.0 predstavuje inováciu v oblasti okuliarov proti modrému svetlu. Nová generácia moonlight 2.0 blokuje 16x viac modrého svetla na 455nm, ako bežné denné okuliare proti modrému svetlu.

ANTIREFLEXNÁ
VRSTVA

Antireflexná technológia sa zameriava na zníženie odleskov odrážajúcich sa od monitora, telefónu a šošoviek. Táto povrchová úprava je obzvlášť užitočná pri práci s počítačom, pretože vaša obrazovka odráža umelé svetlo z lámp v miestnosti a slnečné svetlo z vonku. Naše šošovky obsahujú antireflexnú vrstvu, ktorá minimalizuje oslnenie a umožní vám to pohodlnejšiu prácu.

LEPŠÍ SPÁNOK

Nočné okuliare moonlight 2.0 Blokujú až 95 % modrého svetla medzi 455nm - 500nm, ktoré najviac potláča spánkový hormón melatonín a narušuje cirkadiánny rytmus.

100%
BLOKOVANIE
UVA/UVB

Naše okuliare blokujú 100% UVA a UVB do 400nm.

KONZISTENTNÁ OCHRANA

Šošovky moonlight ponúkajú konzistentnú zabudovanú ochranu. Nemôžu vyblednúť, ako iné bežné blue light šošovky.

ODOLNEJŠIE VOČI POŠKRABANIU

Tvrdá vrstva je priehľadná fólia nanesená na povrch šošovky, ktorá je oveľa odolnejšia proti poškriabaniu. Nemala by sa považovať za ochranu proti poškriabaniu, pretože ochráni povrch šošovky pred drobnými odreninami, napríklad pri čistení šošovky s hanričkou.Super- hydrofóbna vrstva

ODOLNEJŠIE
VOČI PRACHU

Odpudzuje prachové častice pre jasnejšie videnie a jednoduchšie čistenie.

ODOLNEJŠIE
VOČI ŠMUHÁM

Odpudzuje nepríjemné šmuhy pre vizuálnu čistotu.

ODPUDZUJE
VODU

Odpudzuje kvapky vody, takže vaše šošovky zostanú čisté.

Modré svetlo
je všade okolo nás.
Problém je ten, že
o koľko viac ho
máme, keď sme na
našich digitálnych
zariadeniach.

Tento graf znázorňuje 3 najdôležitejšie vlnové dľžky modrého svetla

červená krivka znázorňuje, že typická biela LED dióda má špičkovú modrú vlnovú dĺžku na priereze oboch nebezpečných zón! V tomto príklade je vrchol približne pri 452 nm.

oranžová krivka znázorňuje rozsah potlačenia melatoninu, ktorá dosahuje vrchol približne pri 464 nm s hlavným potlačením medzi 446-477 nm.

žltá krivka znázorňuje rozsah škodlivého modrého svetla s maximálnou citlivosťou pri 435-440 nm.

Ako sa
môžeš
chrániť?

MINIMALIZOVAŤ
ČAS STRÁVENÝ
PRI OBRAZOVKE

Najlepším spôsobom, ako zabrániť nepriaznivým účinkom modrého svetla, je minimalizovať čas strávený pri obrazovke, najmä večer. Vyhnite sa používaniu telefónu alebo televízie približne hodinu pred spánkom, aby ste pripravili telo na potrebný odpočinok.

NOSTE OKULIARE
PROTI MODRÉMU
SVETLU

Najlepšie okuliare blokujúce modré svetlo (známe aj ako okuliare proti modrému svetlu, okuliare blokujúce modré svetlo alebo ochranné okuliare proti modrému svetlu) filtrujú modré svetlo, čím znižujú únavu očí, suchosť očí a ich namáhanie.

UPRAVTE
OSVETLENIE
MIESTNOSTI

Pri používaní elektronických zariadení sa snažte udržiavať rovnakú úroveň osvetlenia v miestnosti. Preskakovanie z jasnej obrazovky do tmavšej časti miestnosti spôsobuje únavu očí.

ZNÍŽTE SPOTREBU ENERGIE V NOCI

Elektronika má v súčasnosti možnosti tlmenia a posunu vlnových dĺžok z modrej na červenú počas noci. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj žiarovky, ktoré s blížiacim sa súmrakom vyžarujú menej modrého svetla.

Napíšme si

“Som pripravená ti pomôcť kedykoľvek a s čímkoľvek cez online chat.” - Erika

Napísať správu